С какъв стъклопакет се постига по-добра топлоизолация?
Кофициента на топлопреминаване U характеризира топлоизолационните качества на стъклопакета - колкото той е по-нисък толкова по малко топлина ще губим през стъклопакета. При най-често срещания стъклопакет Бяло стъкло / Бяло стъкло той е 2,7W/m2.K, при стъклопакет Бяло стъкло / Ниско емисийно стъкло е 1,4W/m2.K, а ако пакета се напълни и с газ аргон коефициента пада до 1,1W/m2.K. Следователно най-добрия вариант за стъклопакет с две стъкла е Бяло стъкло / Ниско емисийно стъкло напълнен с газ аргон.
Защо стъклопакетите се пълнят с газ аргон?
Аргона намалява коефициента на топлопреминаване през пакета и следователно подобрява топлоизолацията му.
Стъклопакети с каква дебелина произвеждате?
Дебелината на произвежданите от нас стандартни стъклопакети с две стъкла варира от 16мм до 32мм
Каква гаранция давате на вашите стъклопакети?
"Бибов и Ко" ООД дава пет годишна писмена гаранция на стъклопакетите.
Какво е предимството на стъклопакета изработен с огънат дистанционер пред този от сглобен с ъгълчета?
Когато дистанционера се нареже и сглоби с пластмасови ъгълчета е възможно /и обикновенно се получчава/ бутила, който гарантира недопускането на влага в пакета да се прекъсне по ъглите заради ъгълчето /виж снимките по-долу/, което в последствие води до проникване на влага и изпотяване вътре в пакета.
Какви последствия би имало купуването на евтин или произведен в някой гараж стъклопакет и защо не трябва да се правят компромиси с качеството?
За да се намали цената на стъклопакета обикновенно се прави компромис с вида и количеството на вложените за производството му консумативи, а именно: заливката на стъклопакета се прави с евтини лепила, които стареят или са температурозависими и в последствие могат да доведат до отваряне на пакета, за да се спести лепило дълбочината на заливането обикновенно се намалява, което в последствие води до същото /виж снимките по-горе/.
Друг срещан проблем е неправилното поставяне на бутила /прекъснат/, което след време ще доведе до проникване на влага в пакета и "пропускането" на поставяне на адсорбент/силикагел/ в дистанционера, което прави възможна появата на конденз вътре между стъклата /виж снимката по-долу/.
Вида и качеството на стъклото също страдат от цената - масово се използва некачествено стъкло с оптични дефекти или цветни петна.
Често срещан проблем е неправилния подбор на дебелините на стъклата в зависимост от големината на пакета, за да се намали цената се слагат по-тънки стъкла, който при понижаване на температурата или още при монтажа слепват в средата на пакета /виж снимката по-долу/.
Конденз - причини за получване и начини за избягване.
Причините за получаване на конденз по стъклопакетите, дограмата или по външни стени са много:
- Липса на вентилация;
- Готвене и работа с вода в помещението;
- Неподходяща топлоизолация на помещението и др.
За пример: един човек отделя от 100 до 200гр влага на час, а в нормална кухня се отделя около 1000гр на час.
Използването на стъклопакет с нискоемисиино стъкло би намалило проблема, защото така вътрешното стъкло остава по-топло, но единствения начин тази влага да не кондензира по останалите студени повърхности в помещението е то да се проветрява редовно.